BARIŞ BENİCE - ÖZEL DERS İÇERİĞİ

Solo Teknikleri 
Solo Teknikleri dersinde picking, legato, hammer on&pull off, tapping, slide, bending, vibrato ve sesi temiz duyurabilme ipuçları gibi fiziksel becerinizi geliştirmeye yönelik konuların yanı sıra, pentatonik, minör ve majör dizi, sweep picking, armonizasyona bağlı arpej,mod gibi teorik konuları da işleyip bunların hepsini bir uyum içerisinde kullanabilmeyi öğreneceksiniz.

Armoni
Hem bugüne kadar dinlediğiniz müziklerde hem de çalmaya başladığınız şarkılarda yapılan her türlü teknik, ritmik, melodik ve kavramsal davranışların nedenlerini ve sonuçlarını idrak edebilir, üzerinde oynamalar yapabilir, yaptığınız müziği ilgi çekici bir hale getirebilecek değişiklikleri önceden bilip adlandırabilir hale geleceksiniz. Öğrendiğiniz bir akordan veya bir solo dizisinden çok daha fazlasını türetmenize olanak verecek ve kendi egzersizlerinizi de yaratmanızı sağlayacak bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kulak Eğitimi - Ear Training

Dinlediğiniz bir şarkıyı anında çalabilmek ya da kafanızda duyduğunuz bir melodiyi enstrümanınızda doğru yerlere koyabilmenin yolu "Kulak Eğitimi"nden geçer. Bu derste ses aralıklarını duyma, gam isimlendirme, dinlediğiniz bir melodiyi veya ritmi hem gitar klavyesi üzerinde anında çalabilme hem de notaya dökebilme ve en önemlisi beste yaparken kulağınızı en verimli şekilde kullanabilme konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Gitar & Ekipman Bilgisi

Kuşkusuz gitaristlerin en büyük sıkıntısı budur. İster iyi ister kötü çalın, sahneye çıktığınızda, ya da kayıt almak istediğinizde elinizdeki gitarı ve ekipmanınızı doğru şekilde kullanmayı bilmiyorsanız tıkanırsınız. Bu derste hissettiğiniz "Sound" u nasıl oluşturacağınızı, elinizdeki imkanları en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi, gitarlar arasındaki farklılıkları, pedal-amfi-rack sistemler gibi kavramları, büyük sahnelerde kullanılan teçhizattan tutunda ufak bir bar sahnesinde kullanılabilecek ekipmanlara kadar herşey hakkında bilgi edineceksiniz.

Sahne Hazırlıkları

Sahne öncesi gitarınız üzerinde yapmanız gereken değişiklikler ve ayarlar, mikrofonlama, sahne üzeri düzen, olması ve olmaması gerekenler, soundcheck, fiziksel ve ruhsal rahatlama yöntemleri, uzun süreli konsantrasyon üzerine teknikler ve en önemlisi sahne şovları üzerine kavramlar öğreneceksiniz.

Nota & Tab Yazma - Okuma

Çaldığınız veya dinlediğiniz bir parçayı nota olarak ifade etmek, şarkının bir bölümünü hangi terimlerle adlandıracağınızı bilmek, hızlı nota okuma ve çalma, gitarın her pozisyonunda gördüğünüz bir notasyon ve tab kalıbına hakim olmak konusunda pratik edineceksiniz.. Nota ve ölçü terimleri, Nota süreleri, anahtarlar ve daha bir çok konuda bilgi sahibi olacaksınız.

Akorlar - Fingerboard Harmony

Akor terimi Türkçe de yanlış anlaşılan bir terimdir. Akorlara hakim olabilmek, gitar klavyesine yukarıdan baktığınızda her türlü noktada birbirine uyumlu olan sesleri görebilmenize, en doğru olanlarını tercih edebilmenize ve en önemlisi çalarken her şeyi kafanızda önceden canlandırabilmenize olanak sağlayacaktır. Bu ders kapsamında bir akoru gitar klavyesinin her yerinde basabilmeyi, içerisindeki sesleri analiz edebilmeyi, değişiklikler yaparak farklı akorlar elde edebilmeyi ve bunların arasındaki geçişlerde oldukça seri olmayı öğreneceksiniz.

Şarkı Yazma Teknikleri

Bu derste, öğrendiğiniz her türlü bilgiyi en doğru şekilde birleştirebilmeyi, alt yapı oluşturmayı, müziğinizde insanların ilgisini çekmenizi sağlayacak ipuçlarını, kafanızdaki sesi en doğru şekilde enstrümanınıza aktarmayı, trafik düzenlemeyi ve dinamik oluşturmayı öğreneceksiniz.

Müzik tarzları ve Teknik Farklılıklar

Heavy Metal, Thrash Metal, Progressive Metal gibi çalış stilleri birbirinden çok farklı olan müzik türlerini doğru çalabilmeye yönelik ipuçlarını ve birbirinden ayrılan noktalarını fark edebilmeyi ve bunu kendi müzik çalışmalarınıza katıp çıkarabilmeyi öğreneceksiniz.

Müzik & Kayıt Teknolojileri - Programları

Çaldığınız enstrümanı en objektif şekilde duyabilmenin ve yorumlayabilmenin yolu onu kaydedip dinlemektir. Bu ders kapsamında gerek evinizde az imkanla, gerekse büyük bir stüdyo da albüm kaydı gibi bir aşamada neler yapmanız gerektiği, bir gitar nasıl kaydedilir, ne tür işlemlerden geçer, frekans aralıkları gibi bilgilerin yanı sıra Cubase, Pro Tools gibi programların kullanımı konusunda bilgi edineceksiniz.

Neural DSP Logo - White.png

GİTAR DERSLERİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN